Kostel Veliny Veliny Cyklostezka Pohádkový les Tabor Na kole dětem Zvon

Občanské sdružení obce Veliny

Posláním OS Veliny je práce pro život v regionu. Jsou to například aktivity v areálu dřevěného kostela svatého Mikuláše, dále aktivity spojené s první cyklostezkou mezi naším a Královéhradeckým krajem. Ta vede z Velin do Borohrádku a pořádáme na ní třeba závody historických kol nebo dětmi oblíbený Pohádkový les.
Kontaktní osoba: Josef Kašpar, tel.: 724 806 050

Ačkoli je historie Občanského sdružení Veliny krátká, založeno bylo v únoru roku 2012, věhlas některých pořádaných akcí překročil nejen hranice obce, ale i kraje. Například Pohádkový les se těší velkému zájmu dětí i dospělých. Hlavní stanoviště se nachází v areálu tábora Mlýnek, trasa pak vede po cyklostezce, kde můžete potkat tradiční i novodobé pohádkové postavy, které mají pro děti připravené soutěže a malé odměny. Pohádkový les se obvykle koná v červnu před zahájením táborové sezóny.

Závody historických kol je společná akce OS, obce Veliny a Sdružení přátel historických kol. Akce probíhá pravidelně v září a zahajuje ji spanilá jízda dobově oblečených cyklistů na historických kolech z Holic do Velin. Setkání všech milovníků cyklojízdy se pak odehrává v obci Veliny a na cyklostezce do Borohrádku.

Koncem měsíce září se pravidelně koná Stezka odvahy, na které číhají na děti všelijaká strašidla, příšery a bubáci s mnoha úkoly a soutěžemi. Jakmile se dětem podaří stezku zdolat, oslaví to společně se strašidly závěrečnou diskotékou.

Občanské sdružení dále pořádá koncerty v kostele sv. Mikuláše, přednášky v obecní knihovně, částečně se podílí také na úpravě centrální části obce - prostoru pro posezení u fotbalového hřiště, na kterou získalo dotaci z MAS NAD ORLICÍ.

 Pohadovy_les

Diskoteka