Kostel Veliny Veliny Cyklostezka Pohádkový les Tabor Na kole dětem Zvon

Virtuální univerzita třetího věku

Konzultační středisko Virtuální univerzity 3.věku bylo ve Velinách otevřeno v roce 2013 ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze. Studentem VU3V se může stát každý člověk důchodového věku. Výuka je rozdělena do dvou semestrů v roce, každý po 6 přednáškách. Po absolvování semestru obdrží student paměťní list, po absolvování 6 semestrů obdrží zvláštní diplom. Více na www.e-senior.cz.

LogoStudium formou VU3V nabízí unikátní způsob vzdělávání přímo v místě bydliště podle motta "Vzdělávání přichází za seniory". Nemusíte tedy nikam daleko dojíždět, stačí jednou za 2 týdny přijít do naší knihovny. Odborné přednášky na volitelné téma jsou předem připravená videa, která nejprve shlédnete společně, poté si je můžete pustit opakovaně doma při samostudiu. K tomu Vám postačí vlastní počítač s připojením k internetu, případně veřejný internet v naší knihovně, který máme k dispozici.

Témat ke studiu je vskutku velké množství a jsou velmi zajímavá. Nemusíte se obávat, že by se nedala zvládnout. Studium je nejen příležitost naučit se něco nového, ale i pobýt ve společnosti dalších lidí a odreagovat se od běžných starostí.

Přijďte mezi nás!   

Popis

Aktuality:

Únor - duben 2017, první semestr druhého cyklu ovládla Kouzelná geometrie. 

 

Leden 2017 - Promoce

Konzultační středisko ve Velinách má za sebou první cyklus šesti semestrů. Desítka studentů - absolventů Virtuální univerzity se zúčastnila slavnostní promoce dne 19.1.2017 v aule ČZÚ v Praze. Skupinu doprovázel také starosta Petr Krejcar, kterému připadla čestná funkce převzít potvzení o absolutoriu za všechny velinské absolventy. Slavnostní okamžik neskončil v aule, následně skupina odjela na společný oběd do Malostranské besedy a poté ještě na exkurzi do budovy Senátu ČR ve Valdštejnském paláci.

Promoce_VU3V_skup.1  

Dne 28.9.2016 jsme zahájili již 6.semestr studia VU3V. Téma studia "Dějiny oděvní kultury" studenti zakomponovali do malého vtípku na uvítanou - na první lekci dorazili v kostýmech žáčků ZŚ z minulého století. Ve Velinách se držíme nejen motta "Vzdělávání přichází za seniory" ale i toho mnohem staršího "Škola hrou" :-)

IMG_0556 IMG_0559